2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Algoloji - Ağrıbilim kategorisindeki Algoloji - Ağrı Bilim isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Mesajlar
  5.290
  Konular
  1587
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Algoloji - Ağrı Bilim

  Sponsorlu Bağlantılar
  Türk Algoloji (Ağrı) Derneğinin Amacı; Ağrı ile doğrudan ilgili tıp dallarını kapsayan ağrı ünitelerinin kurulmasını ve gelişmelerini sağlamaktadır. Bu amaçla aşağıdaki faaliyatlerde bulunur.
  * Bu tıp dallarında çalışan hekimleri teşvik eder. Klinik ve deneysel çalışmaları geliştirmek için yardımcı olur.
  * Ağrı araştırmaları ve tedavisi konusunda bilimsel toplantılar düzenler, bu konuları inceler, tartışır ve yayınlar.
  * Bu dallarda çalışanlar arasında işbirliği kurulmasına yardımcı olur.
  * Üyelerin haklarını korur ve onları temsil eder.
  * Aynı bilimsel amaçlarla kurulmuş Uluslararası Ağrı Araştırmaları Teşkilatı (Merkezi A.B.D.) ve diğer ağrı dernekleri ile Bakanlar kurulu'ndan gerekli izni alarak bilimsel işbirliğinde bulunur.
  * Gerekli dergi ve benzeri yayınlar çıkarır. Bu amaçla yönetim kurulu bir yayın tüzüğü hazırlar ve uygulamasını sağlar.
  * Derneğin hizmetlerinin yürütülmesinde çalışan kişilere ücret öder.

  Türk Algoloji -Ağrı- Derneği ülkemizde Ağrı Biliminine ilginin artması, bu konuda kurumsal çalışmaların yaygınlaşması, yeniliklerin izlenmesi, bilimsel araştırmaların yapılabilmesi için çeşitli alanlarda üyeleri ile birlikte konu ile ilgili tüm hekimler için faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu amaçla ilgili olarak yayıncılık alanında çalışmalar ve kongre ve konferans organizasyonları yapılmaktadır. Ayrıca bunlara parelel olarak uluslararası ilişkiler geliştirilmektedir. Bilimsel araştırmalara destek verilmekte ve yeni araştırmaların yapılması teşvik edilmektedir.

  Ağrı Bilimi ile ilgili kurumlaşmalar desteklenmekte ve yeni kurumların oluşmasına yardımcı olunmaktadır. Ayrıca internet ile ilgili çalışmalarımız ve web sayfaları oluşturarak bu alanda daha yaygın haberleşme olanağı yaratacağımızı umuyoruz.

  Derneğimizde sürdürülen yayın faaliyetlerinin arttırılmasını ve bunların ülkemizde Ağrı Bilimi konusunda ilgili tüm hekimlere aktarılmasını temel görevlerden biri olarak görüyoruz. Üç ayda bir çıkarılan süreli yayın organımız "Ağrı Dergisi" , düzenli olarak sürdürdüğü yayın hayatının 10. yılını tamamlamış bulunmaktadır. Excerpta Medica' da Database'inda site edilen ISSN 1300-0012 kayıtlı dergimiz bu seneden itibaren daha çok İngilizce ağırlıklı olarak yayınlanacaktır. Hedefimiz yakın zamanda tamamen İngilizce olarak yayınlamaktır. Böylece yayıncılıkta da uluslararası ilişkilerimiz geliştirilmiş olacak ve daha çok yayın ve yenilik takibi olanağı sağlanacaktır. Bunun yanısıra Ağrı ile ilgili çeşitli temel konuları içeren ve Dergimizin eki olarak çıkan "AĞRI BÜLTENİ" de yılda 4 kez yayınlanmakta ve 10000 adet dağıtılmaktadır. Ayrıca Ağrı ile ilgili çeşitli konuları içeren broşürler çıkarılmaktadır.

  Derneğimiz çeşitli ulusal ve uluslararası toplantılar düzenleyerek Ülkemizde Ağrı Bilimi ile ilgili çok yönlü araştırma ve tartışma olanağının sağlanmasına önderlik etmektedir. Bugüne kadar dört ulusal -uluslararası katılımlı- ve iki uluslararası kongre (Türk-Mısır Ağrı Kongresi ve 7. Dünya Ağrı Klinisyenleri Kongresi) düzenlenmiştir. Ayrıca her yıl çeşitli konferanslar düzenlenmesine katkıda bulunulmaktadır.

  Derneğimizin yaklaşık iki yıl sürdürdüğü yoğun uğraşları sonucunda 2 - 6 Ekim 1996 tarihleri arasında 7. Dünya Ağrı Klinisyenleri Kongresi başarı ile tamamlanmıştır. Kongreye ülkemizden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden konularında tanınmış 110 bilimadamı konuşmacı olarak katılmıştır. Ağrı konusunda yeniliklerin tartışıldığı yoğun bilimsel programın yanısıra kongre süresinde 5 uydu sempozyum da düzenlenmiştir.

  Kongreye 49 ülkeden 1200 ve ülkemizden 300 delege olmak üzere toplam 1500 kayıt yapılmıştır. Delegelerin klinik ve deneysel araştırmalarını içeren poster ve sözlü sunumları da ağrı konusuna dünya çapında zengin bir bakış fırsatı sağlamıştır. Bu oturumlar aynı zamanda ülkemizin Ağrı araştırmaları konusunda ulaşmış olduğu noktayı göstermesi bakımından da önemlidir. Bugüne kadar ülkemizde ağrı konusunda gerçekleştirilen en büyük Kongre olan 7. Dünya Ağrı Klinisyenleri Kongresini bilimsel gelişmelere katkısının yanısıra ülkemizin tanıtımında da önemli bir etkinlik olarak değerlendirmekteyiz. Uluslararası Ağrı Araştırmaları Derneği (IASP) ile ilişkilerimizde olumlu gelişmeler kaydedilmiştir. Bunun sonucunda IASP-Turkish Chapter çalışmalarını üyelerini arttırarak sürdürmüştür.

  Ülkemizde örgütlenme aşamasında olan çeşitli kurumlardaki Ağrı Üniteleri ve bilim dallarına derneğimiz tarafından maddi ve manevi yardımlarda bulunulmuştur. Derneğimiz ağrı bilimi ile ilgili sürdürülen bilimsel araştırmalara da katkılarını sürdürmektedir. Bu iki yıllık sürede Derneğimize başvuranlar arasında seçilen çeşitli bilimsel araştırmalara maddi destek sağlanmıştır.
  http://www.algoloji.org.tr


 2. #2
  Üyelik tarihi
  05.12.2009
  Mesajlar
  5.383
  Konular
  715
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  emegine saglık canım

 

 

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0