Çanta modellerinde çığır açmış olan markalar arasında furla çanta ile michael kors çanta başta geliyor.

Çanta kıyafetlerinizi tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olmakla beraber doğru seçilmiş bir çanta ihtiyaçlarınız doğrultusunda donanımlarınızı yanınızda taşıyarak gerektiğinde size sunan en büyük yardımcınız olacaktır. çanta seçimi yaparken aklınızda olması gerektiğini düşündüğümüz bir dizi ipucunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.[Resim: trans.gif]
Çanta kıyafetlerinizi tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olmakla beraber doğru seçilmiş bir çanta ihtiyaçlarınız doğrultusunda donanımlarınızı yanınızda taşıyarak gerektiğinde size sunan en büyük yardımcınız olacaktır. çanta seçimi yaparken aklınızda olması gerektiğini düşündüğümüz bir dizi ipucunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Çantanızı seçerken tercihinizi öncelikle kıyafetlerinize ve tarzınıza mümkün olduğunca uygun şık ve aynı zamanda ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek çantalardan yana kullanmaya özen göstermelisiniz.
Çantanızı Deneyin..
Çantanızı bir jean alıyor gibi ayna karşısında deneyerek çanta ile bütünlüğünüzü inceleyin,alacağınız çantanın bir sonraki sezon demode olabileceğini düşünüp trendy modellere birsürü para vermekten kaçının,seçeceğiniz çantanın fonksiyonel olmasına dikkat edin.ayrıca çanta alırken alacağınız çantanın vücut ölçüleriniz ile doğru orantıda olmasına dikkat etmeniz gerektiğinide unutmayın.
Örneğin büyük boy ve yumuşak deriden yapılmış yuvarlak hatlı çantalar ince ve uzun kişilerde güzel durur. Eğer kısa ve minyon biri iseniz dikdörtgen bir el çantası sizin için daha uygun olacaktır.
Genel olarak şu kurallara uyabilirsiniz ;
Vücut şekliniz ne kadar yuvarlak hatlara sahip ise çantanızda aynı oranda kalıplı olmalıdır.çantanızın boyuda çok önemlidir,eğer çantanız basende bitiyorsa baseniniz olduğundan daha geniş görünecektir, En çekici çanta boyu genelde belde biten çantalardır. Bu boydaki çantalar belinizi daha ince gösterecektir.