Selamlar beyler bayanlar genelde cilt bakımında kendi yaptığım bazı hatalar var. Bu hataları ve internette yaptığım araştırmaları, ufak kaynaklarla birlikte derledim. Çeşitli adreslerde paylaşmaya çalışıyorum, sizlerde bu hatalara düşmeyin diye. Bu hatalar ve öneriler forum kadın sitesine özeldir.

Doğru ve etkili bir cilt bakımı, temelde bir çok önemli detayı gerektirir. Bazen yapılan cilt bakımları yeterince doğru ve bilinçli olmadığı için, faydadan çok cilde zarar verebilir. Haliyle doğru bir cilt bakımı için bazı temel noktalara dikkat etmek gerekir.

Cilt Bakımında Olmazsa Olmaz Kurallar

1) Hiç bir zaman ucuz ürünler kullanmayın. Gerekirse cilt bakımı yapmayın, doğal ürünleri tercih edin ama ucuz ürünleri kullanmayın. Özellikle de pazar ve benzeri alanlarda satılan, çin menşeyli sahte ürünleri asla tercih etmeyiniz. Unutmayın, bu tarz ürünler bir noktadan sonra cilde zarar vermiyor gibi görünse de ilerleyen yaşlarda çok ciddi sorunlar doğurmaktadır.

2) Öyle sürekli marka değiştirme yoluna da gitmeyin. Her markanın kendine has formülü ve içeriği vardır. Siz, sürekli marka değiştirmeniz halinde vücudunuza sürekli olarak farklı formüller dahil edersiniz. Buda ne yazık ki bir süre sonra cildin dengesini bozar.

3) Kullanım esnasında düzene dikkat ediniz. Bir gün cilt bakımı ürünleri kullanmak, ertesi gün kullanmamak sıkıntıdır. Belli oranlarda düzen sağlayın ve bu düzene göre vücudu alıştırarak gerekli cilt bakımı sağlayın.