Vücudumuzu ve yaşamımızı dönüştürecek güce sahip olan bu mucizevi yiyecekler:


1. Yağlar. Düz Karın Diyetinin sağlığa faydalı olarak önerdiği yağlar: Zeytinyağı, kanola, aspir, susam, soya, ceviz, keten, ay çiçeği ve fıstık yağı


2. Zeytinler: Göbeğinizi hedefleyen tekli doymamış yağ asitlerinin (MUFA) yanı sıra bol miktarda demir, E vitamini, bakır ve lif içerir.


3. Kuruyemiş ve Çekirdekler: Yağlar gibi kuruyemiş ve çekirdeklerin de faydası saymakla tükenmez. Kuruyemişler ve çekirdekler bol miktarda protein, lif, demir, çinko, magnezyum, bakır, B vitamini ve E vitamini içerir.


4. Avokado: Avokadolar lutein deposudur. Lutein sağlıklı gözler için gereklidir. Avokadolar lif, kanda pıhtılaşma sağlayıcı K vitamini ve kalp koruyucu folatı da bol miktarda içermektedir.


5. Siyah Çikolata: Siyah çikolata bol miktarda flavanol ve proantosiyanin içerir; ikisi de iyi HDL kolesterol seviyelerini artırır. Ayrıca insülin seviyelerini kontrol eden ve kan damarlarını gevşeten, kan basıncını düşüren doğal maddeler, bakır, magnezyum, potasyum, kalsiyum ve demir gibi önemli mineraller içerir.