Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
Şu an Jinekoloji - Kadın Doğum Uzmanlığı kategorisindeki ...Menapoz... isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  Üyelik tarihi
  06.07.2010
  Mesajlar
  126
  Konular
  43
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart ...Menapoz...

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadın Hastalıkları > Menapoz


  Tanım
  Ergenlik döneminde yumurtalıklar, iki dişilik hormonu üretmeye başlar: östrojen ve progesteron. Bu hormonların içinde en önemli olanı östrojendir. Ergenlik döneminde, östrojen hormonu, göğüslerin gelişmesini uyarır ve rahmi doğurganlığa hazır hale getirir. Ayni zamanda yumurtanın devamlılığını sağlar. Yumurta döllenmeyince meydana gelen adet dönemlerinde, bu iki dişilik hormonunun düzeyi yükselir ve sonra düşer. Klimakteryum döneminde, yumurtalıkların östrojen ve progesteron üretimi azalır ve zamanla sona erer. Bu, kadının artık adet görmeyeceği ve gebe kalamayacağı anlamına gelir.


  Menopozun ilk belirtileri nelerdir? Menopoz belirtileri her kadında aynı şiddette mi olur?
  Bir kadın, son adetini görmeden önce yumurtalıklar progesteron üretimini yavaşlatır.Adetler düzensizleşir, östrojen yapımı yavaşlar. kadın vücudunda yaşanan bu olaylar sonucu, bir takım sıkıntılar baş gösterir: Gece terlemeleri, sıcak basmaları, gerginlik ve halsizlik hissi bunların başındadır. Bir çok kadın, dikkatini toplayamama ve unutkanlıktan yakınır. Bu durum, kadının mesleki performansını ve sosyal ilişkilerini açık bir Şekilde etkiler. östrojen eksikliği, bir sure sonra vajinanın nemliliğini yitirmesine ve kurumasına yol açar. Vajina kuruluğu ya da tip dilinde vajinal atrofi adi verilen bu durum, cinsel ilişki sırasında ağrıya ya da kaşıntıya neden olur. Ama olumlu olan bir şey var ki, o da artık günümüzde bu sorunların çaresinin bulunmuş olmasıdır. östrojen ve progesteron hormonlarının kaybolmasıyla ortaya çıkan belirtileri şu Şekilde sıralayabiliriz:
  Fiziksel belirtiler:

  - sıcak basması ,

  - Gece terlemeleri ,

  - Uykusuzluk ,

  - Dikkatini toplayamamak ,

  - Vajinal kuruluk ve ağrılı cinsel ilişki

  Duygusal Belirtiler:
  - Ruhsal değişiklikler ,

  - çabuk sinirlenme ,

  - Gerginlik ,

  - Depresyon ,

  - Cinsel isteksizlik


  Her uç kadından birinde hiç sorun çıkmamakta ya da belirtiler hafif seyretmektedir. Fakat diğerlerinde ortaya çıkacak sorunlar, yaşam kalitesini azaltacak Şiddette olabilir. Kendini iyi hissetmeyen veya menopozun sağlığını nasıl etkileyeceğini merak eden kadınlar, mutlaka doktora başvurmalıdırlar.


  Menopoz, kişiliğimi ve karakterimi değiştirecek mi?
  Menopoz, kişinin öz karakterini değiştirmez. Hatta, yaşamın diğer dönemleri gibi, menopoz da, duygusal ve zihinsel bir gelişme dönemi olabilir. Ancak menopoz, bir girdap ve duygusal kararsızlık dönemine de dönüşebilir. Menopoz dönemindeki kadının hayatında yaşamın bazı doğal süreçleri ciddi bunalımlar yaratabilir. örneğin, çocuklarının büyüyüp, evlenip, evden ayrılmaları ya da ebeveynlerinden birinin ölümü gibi. Bu olaylar menopozal kadını ailenin diğer fertlerinden daha çok etkileyebilir ve ruh sağlığını bozabilir. Oluşan bu durum, aile içi ilişkileri de etkiler. Bu nedenle menopoz bir aile sorunudur. Bir çok kadın mesleki performanslarını ve sosyal hayatlarını etkileyen dikkat dağınıklığından dolayı, depresyona girebilir veya özgüvenini yitirebilir. Ancak tüm bu yaşananlara boyun eğmek gerekmez. Doktorunuzun da yardımıyla tüm bu sıkıntıları en hafif şekilde atlatabilirsiniz.
  Menopoz belirtileri ne kadar sürer?
  Menopoz belirtilerinin ne kadar süreceğini önceden kestirmek güçtür. Kişiden kişiye büyük değişkenlik gösterir. bazı kadınlarda belirtiler birkaç ay içinde kaybolur. Bazılarında ise on yıl ya da daha uzun sürebilir. Ancak menopoz belirtileri ortalama 3 - 5 yılda ortadan kalkar.
  Menopozun uzun vadede beni etkileyecek önemli sonuçları nelerdir?
  Menopozun uzun vadede ortaya çıkabilecek en önemli sonuçlarından biri, kemik erimesi adıyla da bilinen osteoporozdur. Kemik canlı bir dokudur. Menopoz sonrası östrojenin eksikliği, kadınlarda, yaşıtı erkeklere göre kemiklerde daha hızlı bir mineral kaybına yol açar. Kemik kitlesindeki mineral kaybı sonucu, osteoporoz oluşur. Osteoporoza yakalanan bir kadının, sıklıkla el bileği veya kalça kemiklerinden biri kırılabilir. Bel kemiğinde çökme olabilir. Bir çok yaşlı kadında görülen kamburluğun nedeni budur. Menopozun uzun vadede ortaya çıkabilecek önemli sonuçlarından bir diğeri de kalp ve dolaşım hastalıklarıdır. östrojen eksikliği, kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarına zemin hazırlarlar.
  Menopoz ve kalp hastalıkları arasındaki ilişki ne ölçüdedir?
  Bugün dünyadaki menopozal kadınların ölüm nedenlerine bakıldığında, rahim ya da göğüs kanseri vakaları, kalp hastalıklarının yanında çok düşük orandadır. Kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları, menopoz sonrası kadınların ölüm oranlarında ilk sırayı tutmaktadır. östrojen, kandaki kolesterol düzeyini düşük tutarak, kadınları kalp hastalıklarına karşı korur. Ancak menopozdan sonra, bu koruyucu etki kaybolur. Menopoz sonrası vücudun östrojen gereksiniminin karşılanmasına yönelik bir tedavi, bu riski yarı yarıya azaltır.
  Danışmak ya da tedavi olmak için doktora ne zaman başvurmalıyım?
  Menopoza bağlı belirtileri hissettiğinizde doktora danışmanız gerekir. cağımızda menopoz belirtilerini tedavi eden seçenekler vardır ve yaşamının Klimakteryum döneminde, duygusal ya da fiziksel açıdan sekteye uğradığını düşünen kadınlarda bu tedaviler etkilidir. Bir diğer önemli nokta ise, osteoporoza karşı risk altında olup olmadığınızı öğrenmenizdir. çünkü osteoporoz, sessiz ve sinsi seyreden bir hastalıktır. siz farkına varmadan menopozun erken dönemlerinde başlayan hastalık, kemik kaybının hızlanmasıyla belirginleşir. Osteoporoza karşı risk altında olup olmadığınızı ne kadar erken öğrenirseniz, önleme şansınız o kadar yüksek olur. Klimakteryum dönemi, her kadın için, yaşam kalitesi açısından son derece ciddiye alınması gereken bir dönemdir.
  Hormon Replasman Tedavisi nedir?
  Hormon Replasman Tedavisi ya da kısaca HRT, menopoz öncesinde vücutta üretilen dişilik hormonlarını takviye etme veya yerine koyma tedavisidir. HRT, vücuttaki dişilik hormonları düzeylerini menopoz öncesi seviyelerine getirir. HRT ile, hem fiziksel, hem de duygusal sorunların kaybolmasının nedeni budur.
  HRT tüm kadınlarda önerilir mi?
  Genel olarak evet. HRT hem osteoporoz riski altında olan kadınlara, hem de menopoz sonucu yaşam kalitelerini azaltan sorunları olan kadınlara önerilmektedir. Ancak karar yine kadınındır ve bu karar doktorla birlikte verilmelidir. Herhangi bir tedavi yönteminde olduğu gibi, bu tedaviye başlamadan önce de, fiziksel ve jinekolojik muayeneden geçmeniz, doktorunuza ailevi özgeçmişinizi detaylı olarak vermeniz gerekmektedir.
  HRT doğurganlığı geri getirir mi?
  Adetleri tamamen kesilmiş kadınlarda HRT' ye başlanması doğurganlığın geri geleceği anlamını taşımaz. Yani bu kadınlar HRT ile gebe kalamaz. Menopozdan önce, adetleri düzensiz de olsa devam eden kadınlar ise gebe kalabileceklerinden, ek bir doğum kontrolü yöntemi kullanılmalıdır.
  HRT'nin yan etkileri var mi?
  Günümüzdeki düşük doz HRT'lerde yan etkiler nadirdir ve geçicidir. örneğin, bazı kadınlarda göğüslerde şişkinlik ve hassasiyet, baş ağrıları, bacaklarda kramplar, zaman zaman uyuşukluk ve bulantı olabilir. Bu etkiler genellikle 3 ay içinde geçer. Geçmezse doktorunuza danışmalısınız. Eğer 3 aylık HRT sonrası düzensiz kanamalarınız olursa, doktorunuza danışmanız gerekir. Doktorunuz başka bir tedavi ya da doz önerebilir.
  HRT sırasında kilo alır miyim?
  Hayır. Kadınların % 50'sinden fazlası menopoz sonrası kilo alır. bunların % 20'sinde 10 kilonun üzerinde kilo artışı olur. HRT, bu tarz kilo artışlarını engeller. Bununla birlikte, tedavinin ilk ayı içinde bazı Kadınların vücudu su toplayabilir. Bu durum genellikle 3 ay içinde sona erer.
  HRT pıhtı oluşma riskini artırır mi?
  Bugüne kadar yapılan tüm bilimsel araştırmalar, HRT'nin pıhtı oluşumuna yol açmadığını göstermektedir. Bu bakımdan HRT preparatları, doğum kontrol haplarıyla karıştırılmamalıdır. Zira, doğum kontrol haplarındaki hormon dozları daha yüksektir. Doktorunuzun HRT'nin sizin açınızdan güvenilir olduğuna karar verirse, mutlaka size uygun bir HRT preparatını reçete edecektir.
  HRT kanser oluşma riskini artırır mi?
  Kanser, hakli olarak bütün Kadınların en büyük kaygısıdır. şadede östrojenin uzun sureli kullanımı halinde rahim kanseri riskinin arttığı bilinen bir gerçektir. Tedaviye progesteron ilavesinin nedeni de budur. Progesteron takviyesi, kanser riskini, toplumun geneli için söz konusu olan riskin altına düşürür. HRT'nin meme kanserine yol açıp açmadığı ise hala tartışılmaktadır. Ancak bilimsel araştırmalar, Günümüzdeki düşük doz tedavilerin, meme kanseri riskini artırmadığını göstermektedir.
  Tüm kadınlarda kemik erimesi olur mu?
  Yaşlanma ile birlikte ister erkek, ister kadın olsun tüm insanların kemik kitlelerinde kayıplar olur. Ancak, osteoporoz, kadınlar açısından özel bir tehlike arz eder ve kadınlar daha çok risk altındadır. tüm kadınların osteoporoz riski altında oldukları bilinmektedir.

  Aşağıdaki grupta yer alanlar ise daha yüksek risk taşır: zayıf kadınlar, şikara içenler, fazla alkol alanlar, egzersiz yapmayan, hareketsiz kadınlar, erken menopoza giren kadınlar, cerrahi yolla yumurtalıkları alinmiş kadınlar, kalsiyum eksikliği olan kadınlar.

  Bende osteoporoz gelişme riski nedir?
  Yetmiş yaşın üzerindeki Kadınların % 50'sinden fazlasının bir ya da bir kaç kemiğinin osteoporoz nedeniyle kırıldığı bilinen bir gerçektir. Yine de bu, osteoporozun kaçınılmaz bir hastalık olduğu anlamına gelmez. Osteoporoz gelişme riskini belirleyen testler mevcuttur. Bu testler sonucu, yüksek risk altındaysanız tedavi önerilmektedir. önemli olan, osteoporoz ciddi bir sorun haline gelmeden koruyucu tedaviye başlanmasıdır. Kemik kitlesi kayıpları HRT ile yavaşlatılabilir veya durdurulabilir. Zamanında başlanırsa HRT, osteoporoz gelişimini önleyebilir.

  Osteoporoz önlenebilir mi?
  Evet. Dengeli beslenen, sigara içmeyen ve egzersiz yapan kadınlar osteoporozu kendiliğinden önleyebilirler. Ancak bazı kadınlarda bu çabalar da yeterli olmaz. yüksek risk grubu olarak tanımlanan bu kadınlarda HRT, osteoporoz gelişimini etkin bir Şekilde önleyebilir. Bununla birlikte, HRT koruyucu bir tedavidir. Hastalığı kesin olarak ortadan kaldırmaz. Bu durum, doktorunuz önerdiği surece tedaviye devam edilmesi gerektiği anlamını taşır. Tedavi erken kesilirse, kemik kitlesi kayıpları yeniden başlar.
  Osteoporoz riski altında olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim?
  özel görüntüleme cihazları, iskeletinizin değişik kısımlarından görüntüler alarak, kemik kitlenizi ölçebilir. Uzmanlar tarafından yapılacak kan ve idrar tahlilleri de kemik mineral kayıp hızları hakkında bilgi verebilir. Bazen bir test yeterli olabilir, ama zaman içerisinde kemik mineral kayıp hızının sürekli kontrol altında tutulması için bir çok test yapılabilir.
  Osteoporoz tedavisine ne zaman başlanmalıdır?
  Kemik kitlesi hızla kaybolan kadınlarda tedaviye, mümkün olduğunca çabuk başlanması büyük önem taşır. Tedavi, daha fazla kemik kitlesi kaybını önleyebilir, ancak kaybedilmiş olan kemik kitlesini yerine getirmez. Bu nedenle kemik kitlesi kaybının hızlı olduğu kadınlarda tedaviye erken başlanması önerilmektedir.
  Histerektomi (rahmin cerrahi yolla alınması) geçirmişsem ne olacak?
  Histerektomi geçiren kadınlarda menopoz sorunları daha erken ortaya çıkabilir. Eğer yumurtalıklar da alınmışsa menopoz derhal başlar. Bu tarz ameliyat geçiren Kadınların, adet kanamaları veya rahim kanseri konularında kaygılanmasına gerek yoktur. Zira rahim olmadığından rahim kanseri de gelişemez. Histerektomi geçiren kadınlarda sadece östrojen tedavisi önerilmektedir. Progesterona gerek yoktur. Tedavi şekli çok basittir. Her gün bir östrojen tableti alınır.
  Vajinal tahriş ya da kuruluk için ne yapmalıyız?
  östrojen eksikliği ve kaybı vajinal atrofi adi verilen vajinal kuruluğa ve tahrişe neden olabilir. Vajinal atrofi, ağrılı cinsel ilişkiye yol açabileceği gibi idrar yolunda bir takım sorunları da beraberinde getirebilir. şadede vajinal atrofiden şikayet eden kadınlar için lokal vajinal tedavi seçenekleri vardır. Tedavinin dozu ve suresi konusunda doktora danışmak gerekmektedir.


  Uzaktan sevmek nedir?Gidin Hz. Vahşi (r.a)'ye sorun..Görmek fakat yaklaşamamak,Bakmak ama konuşamamak Sadece uzaktan seyretmek...

 2. #2
  Üyelik tarihi
  12.07.2010
  Mesajlar
  23
  Konular
  7
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart menapoz

  sağol arkadaşım paylaşımın ,bende ameliyat oldum mecburen menopaza girdim İnşaAllah bende bu sıkıntılar olmaz

 3. #3
  Üyelik tarihi
  15.02.2010
  Mesajlar
  435
  Konular
  4
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  yaşım gereği faydalı bilgiler.

 4. #4
  Üyelik tarihi
  15.10.2017
  Mesajlar
  15
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Merhabalar!
  Yumurta donasyonu için Biotexcom’a gitmek isterim çünkü İnternette bu klinik hakkındaki çok yurumu gördüm. İspanya, İngiltere, Fransa gibi Avrupa ülkelerinden de çok müşteri oraya gelirler çünkü hem yumurta donasyonu hem de taşıyıcı annelik programları bu merkezde daha ucuzdur. Mesela arkadaşım yumurta donasyonu yapmak için Biotexcom’a başvurdu ve ikinci girişimde gebe kaldı. Onun güzel bir kız var şimdi)

 5. #5
  Üyelik tarihi
  24.10.2017
  Mesajlar
  7
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Merhaba kızlarcığım!
  Eşimle bebeğe sahip olmamız çok isteriz. beşinci tüp bebek tedavimde kimyasal gebellikte sonuçlamadı. Ankara’daki jinekologa başvurdum. O bana ayrıntılı olarak bu prosedürü anlattı…yumurta donasyonunun her aşamasını diye anlattı. Sonra kliniği aramaya başladım. Çok siteleri inceleyip Biotexcom’da durdum. Merkez Ukrayna’da bulunuyor, ülkenin başkentindedir. Yumurta donasyonu sadece değil taşıyıcı annelik gibi programları üzerinde uzmanlık yapıyorlar. İlk önce fiyatları ilgimi çektiler. İnceledim onları ve bu üzücü bir sürprizdi. Niçin Ukrayna’da Avrupa’daki gibi aynı yüksek fiyatlardır? Yumurta donasyonu sözleşmelerini dikkatlice okurken anladım bunu. Avrupa’da, mesela İsviçre’de böyle prosedür fiyatlarına ilaçlar girmez. Biotexcom ile sağlanan hizmetlerde ilaçlar vardır. Allaha şükür dedim ve yöneticileriyle bağladım o zaman....

 6. #6
  Üyelik tarihi
  30.10.2017
  Mesajlar
  25
  Konular
  1
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Merhabalar!
  Size uzun zamandır yazmıyordum. Hep okuyup düşünüyordum. Eşimle Köln’deyim. Almanya’ya İnstanbuldan iki yıl önce geldik. İki yıl evliyiz. Eşim çocuk istiyor ama sağlık problerimden dolayı bir yıl boyunca hiç bir şey olmadı. kadın nasıl hamile olabildiği sitelerin çoğununa girip okudum ama yine de ne söylemem lazım? Olamazdır. Ne de olsa doktora gittik. Eşimde yok bende sağlık problemlerin olduklarını bildim. Polikistikistleri olduğundan dolayı sade tüp bebek tedavisi bana yardım edemez. Yumurta donasyonu yaptırmam lazım. Mesajlarınızda biotexcom merkezi hakkında çok yorumları gördüm ve kliniğin sitesine girdim. Bu klinikte gerçekten müşterilerin çoğu Avrupa’dan gelenler. donasyon hakkında okudum. Onlar, üç paketini teklif ediyorlar. Bence biraz pahalı çünkü başka merkezleri gördüm mesela Kıbrıs’ta en ucuz hizmet dörtbin beş yüz euro fln değerlidir. Burada dört yüz dokuzdan başlarken dokuz bin dokuz yüz euroya kadar gibi fiyatlar. Kıbrıs’ta bazı zamanlarda donörlerle bağlı çeşitli üzücü olaylar ortaya çıkabileceklerini duydum bunun için risk etmek istemedim. Biotexcom’a yardım için başvurdum. Bende çok sorum vardı. Yönetici hızlıca cevap verdi. Anladığım kadarıyla bu klinik türklerle uzun zamandır çalışıyor. İlk önce onlar İngilizce benimle konuşacakları düşünüyordum ama Allaha şükür Türkçe de bilenler var orada! Sözleşmeler hakkında ayrıntılı olarak bana anlattı. Dediğim gibi orada üç sözeşme var ve fiyatlara göre farklı. Bildiğim kadarıyla ekonomi paketi en ücüzdur. Bu paket bir girişim içindir. Beğendiğim şey şudur: her pakette kendi yumurtalarda bir girişim verilir. Bu, sade tüp bebek girişimi gibidir. Ve böyle bir girişim başarısız olursa yumurta donasyonu yapılacaktır o zaman. Düşüneceğim biraz dedim ve şimdi forumunuzu okuyorum. Biotexcom’u görüp bu klinik hakkında hala düşünüyorum...Eğer kiev’e tedavi edenler varsa aranızda, lütfen, bana biraz yardım edebiliyor musunuz? Tedavi nasıl geçer? Hangi paketi seçmem lazım, bu paketler nasıl farklı olurlar acaba? Tecrübenizle paylaşabilir misiniz?

 7. #7
  Üyelik tarihi
  06.10.2017
  Mesajlar
  281
  Konular
  98
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Yumurtalığınız yaşlıysa genç yaşta menopoza girebilirsiniz


  Günümüzde artık kadınlar evinde oturan, çocuğunu büyüten ev hanımı kalıbından çıkarak sosyal hayatın tam kalbinde yer alıyor. Eğitim, kariyer planlaması derken birçok kadın çocuk yapmaya fırsat bulamıyor. Modern kadın sosyal, mesleki ve ekonomik olarak belli bir düzeye geldikten sonra çocuk yapmayı ve büyütmeyi planlıyor. Bu da 35 ve üzeri yaşlar demek. Ancak erken menopoz durumu ortaya çıktığında, kadınlar tüm bu hesapların alt-üst olacağından korkuyor. Erken menopoz toplumda yüzde 1-2 oranında görülse de; modern kadının çevresinde hep kendisi gibi kadınların olması ve bu korkunun aralarında paylaşılması ortak bir korkuya dönüşüyor. Bir de algıda seçicilik eklendiğinde erken menopoz korkusu modern kadının paranoyasına dönüşüyor.Aslında modern kadın erken menopozdan korkmakta pek de haksız sayılmaz. Çünkü hiçbir kadının doğurganlığı sonsuz değil. Kadının doğurganlığı 35 yaşından sonra azalırken, 40 yaşlarında bu azalış belirginleşmekte ve 43-44’lü yaşlarda sona ermektedir. Ayrıca menopoza yani adetten kesilmeye 2-3 yıl kala kadın düzenli adet görse de hamilelik şansı yok denecek kadar azalmaktadır.

 8. #8
  Üyelik tarihi
  12.10.2017
  Mesajlar
  272
  Konular
  29
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: ...Menapoz...

  Merhaba, arkadaşım!
  Güzel bir paylaşım için çok teşekkür ederim! Çok faydalı oldu
  Bende erken menopoz var. 34 yaşındayım. Çocuklarım hala yok. Eşimle bebek çok istiyoruz ama doğal olarak gebe kalamam. Neyi yapmalıyım hatta bilmiyorum. Tüp bebeği yaptırmak istiyorum. Eşim istemiyor. Niçin hatta bilmiyorum. Ona soruyorum hiçbir cevap vermiyo, kızgın aniden oluyor... ona bir defa sordum daha bir kez sormaktan utanıyorum. Gizli gizli doktora gitmek istiyorum. Sizce doğru mu davranacam? Eşimle bu hakkında konuşmak imkansız. Hem annem hem de arkadaşlarım doktora git analizleri yaptır, senin niçin gebe kalamadığını doktora sor diyorlar. Uf, kafam karışuktır zaten

 9. #9
  Üyelik tarihi
  30.11.2017
  Mesajlar
  26
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: ...Menapoz...

  Merhaba, arkadaşlar!
  Mesajınızı okududuğum zaman hikayemi anlatmak istedim. Ben 40 yaşındayım. Kocam 45 yaşında. 11 yıllık evliyiz. Bebeğe sahip olmak çok istiyoruz fakat olamaz, çünkü erken menopoza girdim. Kocamla İzmir'e katılıyorz. İzmir'de tanıdığım jinekologa gittik muayene için. O tüp bebeği yaptırmamı tavsiye etti. Sonra Ankara'daki bir tüp bebek merkezinde uzun zamandır tedavi gördüm. 4 başarısız denemeden sonra yumurta donasyonu yaptırmamı düşündüm. Şimdi merkezi seçiyorum. Söylediğiniz gibi Ukrayna'da iyi bir klinik var. Orada yumurta donasyonu yapılır. Bu tedavinin fiyatları nedir peki o klinikte, arkadaşlar? Çok yüksek mi?

 10. #10
  Üyelik tarihi
  12.10.2017
  Mesajlar
  272
  Konular
  29
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: ...Menapoz...

  Merhaba, arkadaşım!
  Fiyatlar çok yüksek değil bence. Çift paketi, yani iki girişim için paketin fiyatı 6900 euro ve garantili başarı paketi, limitsiz sayıda girişim içerir ve onun fiyatı 9900 eurodur.

 

 
Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0