Bahar aylarının hafif soğuk bazen yağmurlu bazen güneşli günlerine kısa bir zaman kalmışken artık paltoları yavaş yavaş kaldırmanın yerine daha mevsimlik ceket ve trençkotları koymanın zamanı geldi. Klasik trençkotların yanı sıra çeşit çeşit renk renk elbise modelleri yeni sezonla birlikte mağazalarda yerini aldı. Yeni sezondan trençkot alışverişi yapacak olan kadınlar vücut tipine göre trençkot alışverişi yaparlarsa seçimleri onları daha mutlu edecektir.

Yağmurluk bana fazla sportif kaçıyor biraz daha formal birşeyler istiyorum diyenler buraya! Size güzel bir haberimiz var! Trençkot da yağmurlu havada giyilir! Bayan trençkot modelleri yağmurluklara oranla çoğu zaman daha klasik bir görünüm sunabiliyorlar. Trençkot seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken nokta ise şu; materyal seçimi. Eğer çok ince bir trençkot alırsanız böyle havalarda işlevsel olmaz yalnızca göze hitap eder.

Trençkot zaman geçtikçe kadınlar için stillerini tamamlayan çok önemli bir ceket modeli haline gelmiştir. Günümüzde klasik bej rengi trençkotlar dışında farklı renklerde, farklı yaka şekilleri, farklı boylar ve farklı formlarda tasarlanmış pek çok trençkot modeli ile karşılaşmanız mümkün. Yani kadınlar kendi vücuduna uygun olan trençkot modelini bulmada bu kadar çok seçenek için de zorlanmayacaktır.

Kimse kusura bakmasın ama trençkotun asıl rengi bejdir. Olmadı kahve, haki ya da lacivert tonlarındaki modelleri tercih edin. Fuşya, kırmızı ya da desenli trençkot modelleri ile ne kadar uğraşırsanız uğraşın gizemli bir Londra hatunu gibi imaja sahip olamazsınız.

Bahar ayları ile gündeme gelen trençkotları tamamlayabileceğiniz en iyi aksesuarlar yine bahardan adeta rol çalan eşarp ve şallardır. 1950’lerden ilham alan trençkot modelleri eldiven ve Fedora şapka modelleri ile çok elegan ve şık bir görüntü yaratacaktır. El ve omuz çantaları elbette yine aynı şıklığı tamamlayan detaylar olmakla birlikte, klasik trençkota uygun klasik bir saat ile tüm görüntüyü tamamlayabilirsiniz. Son olarak trençkotların kendi kemerleri olsa da onları çıkarıp yerine son zamanlarda oldukça trend olan kalın ve gösterişli kemerleri kullanmayı da düşünebilirsiniz.