Spor ayakkabı modelleri her ne kadar rahatlığı ile ön plana çıksada artık bir çok moda ikonunun da şık kombinleri sayesinde sadece rahatlık kalıbının dışına çıktı.

1- JEAN‘LER
Jean ve spor ayakkabı ikilisi çok şaşırtıcı bir kombin önerisi değil. Tamam, haklısın kabul ama başlangıç için çok fazla risk almak istemeyebilirsin. Her türlü jean modelinin altına rahatça kullanabilirsin. Eğer çok iddalı bir tarzın yoksa ikisinde de basit model seçimler yaparak başlaman senin için daha makul olur.Özellikle vans modelleri ile hem sokak modasına ayak uydurup hem tarz görünmeniz çok da zor değil.
2- KABAN‘LAR
Kim demiş montların, kabanların altına sadece çizme ya da bot giyilir diye. Kış koşullarına uygun bir spor ayakkabı ile bunu rahatça montunun altına giyebilirsin. Ayrıca artık yazın açık renk, kışın koyu renk giymek gibi bir ayrım yok! Gönül rahatlığıyla istediğin kadar renkli olabilirsin.
3- KUMAŞ PANTOLON‘LAR
Belki bundan bi’ kaç sene öncesi olsaydı kumaş pantolonun altına spor ayakkabısı giymek normal karşılanmaya bilirdi. Çok şükür ki moda dünyasındaki bu minimal etki artık her parçada kuralları yıkmaya başladı. İş için giydiğin kumaş pantolonunun altına giyeceğin spor ayakkabın emin ol ezber bozduracak.
4- ETEK‘LER YA DA ELBİSE‘LER
Havalar soğuksa külotlu çoraplarla ama yok ben üşümüyorum diyorsan soket çoraplar ile birlikte kombinleyebilirsin. Cesur olmayı seviyorsan da renkli çoraplarla kuralları yıkıp, kendine farklı stiller yakalayabilirsin.Külotlu çorap üzerine giyilen soket çoraplarda bu ara çok popüler.Spor ayakkabı için ideal renklerde, beyaz ve siyah.