1. Sezonun desenlerini kaçırma..
Desenler konusunu biraz açalım… Desenler, dokular, modaya yön veren çizgilerden bahsedeceğiz. Mesela, dantel ve tüllerle bolca kullanılan nakışların ne kadar moda olduğundan bahsetmemek mümkün değil. Dantel ve nakışı bir arada gördüğünüz yerde hemen alın.Desenleri sadece kıyafetler için değil, aksersuarlarda kullanmak çok moda.Yada giydiğiniz geox marka ayakkabınızla yaptığınız kombin size kaliteli bir şıklık katabilir..
Baskılı kumaşlar, geometrik desenler ise bu senenin olmazsa olmazları arasında olacak.
Ekoselere, puantiyelere, çiçeklere ve kamuflaj desenlere de dolabınızda yer açın.
2.Spor ayakkabı ile rahat, cool bir şıklık..
Sezon modasını yakalamak, moda olan her parçayı etraflıca tanımaktan geçiyor. Hepsini tanıyın ve tarzınızı yaratın..Sneaker'ların farklı tarzlarla birleşimi ve cool ama şık bir hava yaratması artık çoğu kombinde spor ayakkabıları görmemizi sağlıyor..Renk renk ve farklı desenlerdeki seçenekler tercihi arttırdı.Özellikle son dönemde taşlı sneakerlar moda severlere göz kırpıyor..
3. Sezonun kumaşlarını yakala...
Bu sezon her yerde bolca kadife görüyorsunuz değil mi? Güzel haber, kadifenin yükselişi uzun süre devam edecek. İç giyimden aksesuarlara kadar her yerde kadifeleri görmemiz mümkün. Kadifelere ek olarak, başka kumaşlar da çok gözde. Tüller ve danteller iç giyimin kraliçeleri olmaktan çıktılar ve gündelik hayatta yerlerini aldılar. Plastik dokulu kumaşların seveni de sevmeyeni de vardır ama bilin ki onlar da epey moda! Derinin vazgeçilmezliği de yine sezonun en iyi tasarımlarıyla buluşacak… Işıltılı, pullu ve payetli parçaların yeri bu sezon tartışılmaz.