2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Lazer Epilasyon kategorisindeki Sizin İçin Uygun Olan Epilasyon Yöntemi Hangisi ? isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  Üyelik tarihi
  10.11.2008
  Mesajlar
  404
  Konular
  198
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Sizin İçin Uygun Olan Epilasyon Yöntemi Hangisi ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  * Bayanlar İçin Epilasyon
  * Erkekler İçin Epilasyon

  Epilasyon Hakkında Sorular-Cevaplar Kılın Fizyolojik Döngüsü Bayanlar İçin Epilasyon Hormon Bozukluğu Olanlar Adetleriniz düzensiz ise, adetleriniz geç yada hiç olmuyorsa, yüzde çene altında, bıyık bölgesinde yada yanaklarda sakal tarzında kıllanmanız varsa buna ek olarak göğüsde, göbek üstünde yada bikini bölgesinden göbeğe doğru yayılan kıllanma artışınız varsa, üstelik kilo artışı da bu şikayetlerinize ekleniyorsa hormonal bozukluğunuz söz konusu olabilir. Öncelikle de yumurtalık kökenli (polikistik over sendromu gibi) bir sorununuz olabilir.
  Bu durumda kombine bir tedavi önerilir. Bir endokrinoloji uzmanı aracılığı ile hormon düzenleyici bir ilaç kullanmalısınız hem de epilasyon yöntemlerinden birini seçmelisiniz.Lazer epilasyon hormonal bozukluğa bağlı kıllanma şikayetinin giderilmesinde, ilaç tedavisine ek olarak yada tek başına kullanılmak suretiyle etkili bir diğer yöntemdir. Seans ücretleri başlangıçta yüksek gibi gelebilir ancak toplam seans sayısı 6-8 ile sınırlı kaldığında elektroliz epilasyondan cok pahalıya gelmiyecektir. Gebelikden sonra artan kıllanma durumu da bayanların en sık tedavi arayışı içine girdikleri dönemdir. Bu da hormonal bir bozukluk sonucu gelişir ancak geçici bir durumdur. Yine de kılların tamamen dökülmesi aylar hatta yıllar alabilir. Emziren annelere kimyasal tüy dökücü kremler önerilmemektedir. Ancak lazer epilasyon yaptırmalarında hiçbir sakınca yoktur. Gebelerde lazer kullanımı ile ilgili olarak şu ana kadar yapılmış bir çalışma olmadığından, teorik olarak bir zararı olmadığı bilinmesine rağmen lazer tedavileri gebelere önerilmez.

  Genetik Yada Yapısal Kıllanma Sorunu Olanlar

  Kıllanma sorunu ağırlıklı olarak bu grubta yaşanmaktadır. Bu gruba giren olgularda kıllanma, daha çok vucut alanlarında, bacaklarda, kollarda, göbekde ve göğüsde rastlanır. Yüz bölgesinde daha az rahatsız edici boyutdadır. Genellikle ailevi bir özellik gösterir. Kişi ergenlik çağından itibaren sürekli bu kıl sorunu ile yaşar sonradan ortaya çıkan bir durum değildir.
  Geçici yöntemler herkes için aynı özellik taşıdığından etkili yöntemlerin seçimi üzerinde durmak gerekir.Eğer cilt renginiz açık ise yani tipik bir Kuzey Avrupalı kadar beyaz bir cildiniz varsa yada ilk güneşe çıktığınızda ıstakoz gibi kızarıyorsanız ve de koyu renk kıllarınız varsa lazer epilasyon için çok şanlısınız demektir. Bu durumda her model lazer epilasyon ile fayda görebilirsiniz. Batık kıllarda yani kıl gövdesinin deri içinde kıvrılıp dönmesi sonucu deri içinde kalması nedeniyle oluşan ve yabancı cisim etkisi ile ciltte kızarma,kabarma ve sivilcemsi görünümle karakterize cilt bozukluğu olanlarda da lazer epilasyon tek tercih edilecek tedavi yöntemi olarak değerlendirilmektedir.
  Keloid denen aşırı nedbe dokusu oluşturan bir cilt yapınız varsa, sedef hastalığı, siğil, kıllı kahverengi benleriniz, cilt üstünde iyileşmeyen kabuklanmalar( keratoz), uçuk, akne yada renk bozukluğu ile giden cilt hastalıklarınız varsa hangi yöntemle epilasyon yaptıracağınıza bir doktorunuza danışarak karar verin.

  Erkekler İçin Epilasyon

  Son yıllarda gelişen sosyokültürel anlayış erkeklerin de epilasyona daha sıcak bakmalarına neden olmuştur. Erkeklerde sıklıkla epilasyon talebi olan bölgeler,yüzde şakak üstü sakalları, kulak kepçesi üstü kılları, boyun ve ense kılları, göğüs ve sırt-omuz bölgesi kılları olmaktadır. Klasik olarak jilet ile traş halen en geçerli ve ucuz kıldan kurtulma yöntemidir. Ancak sırt omuz gibi geniş alanlar ancak lazer gibi yüksek teknoloji destekli epilasyon yöntemleri ile mümkün olmaktadır. Erkeklerde kıl folikulleri daha kalın ve melanin yönünden daha zengin olduğundan teorik olarak kadınlara göre lazer epilasyona daha iyi cevap vermeleri beklenir. Ayrıca erkeklerde mutlak kılsızlık aranmadığından, kıl kitlesindeki azalma ve kıl yapısındaki incelme tatminkar bir sonuç olarak kabul edilmektedir. Bu olumlu sonuçlar nedeniyle erkekler arasında lazer epilasyona ilgi hızla artarak, lazer epilasyon merkezlerinde erkek müşterilerin oranı %35-40 lara kadar yükselmiştir. Uygulamaya soğutucu jel pedin sürülmesiyle başlanır. İyice soğutulmuş el aparatı hazırlanmış derinin üzerinde tutulur ve ışık empulsiyonlari istenmeyen tüyleri köklerinden yakalamaya başlar.
  Uygulama sırasında büyüme aşamasında olan tüyler, uygulamayi takip eden 3-20 gün içinde dökülmeye başlar. Tümüyle ağrısız ve hafifçe kızarma hissedilebilir. Lokal anesteziye gerek yoktur. Prensip olarak sadece aktif olan tüyler (anagen faz) sürekli tüy alma işlemine tepki verdiği için, doğal olarak birden çok seans gereklidir.
  Seanslarin adedi vücut bölgesine, tüylenmenin yoğunluğuna, tüy köklerinin rengine ve derinliğine bağlıdır ve genel olarak 4 ila 6 seansta başarılı sonuçlar elde edilir. Tedavi sırasında ağda yaptirma, tüylerin cımbızla alınması ya da kimyasal tüy dökme işlemlerinden vazgeçilmelidir.

  Tedaviden sonra günlük hayatta yaptıklarınıza hemen başlayabilirsiniz. Lazer epilasyon, günümüz tıp teknolojisinin sağlayacağı en uzun süreli epilasyon yöntemidir. Ancak bu çoğu kişi için neyazık ki hayat boyu olmamaktadır. Batık kıllar için en uygun metod lazer epilasyondur. Kısa dönemde laser epilasyon pahalı görünürken iğneli epilasyon ve diğer geçici yöntemler uzun dönemde daha pahalıya gelmektedir Lazer epilasyon sonrası bir kaç gün güneşten korunmak yeterlidir. Hormon bozukluklarında lazer epilasyon etkilidir ancak daha fazla sayıda seans gereksinimi bulunmaktadır. Kılın Fizyolojik Döngüsü: Her kıl folikülü, oluşumundan başlayarak büyüme,dinlenmeye geçiş ve dinlenme şeklinde evrelerden geçerek döngüsünü tamamlar. Anagen Devre : Kıl folikullerinin aktif olduğu dönemdir.Kişiden kişiye ve vücut bölgelerine göre değişmekle birlikte bu devre yaklaşık 3 yıl veya daha uzundur. Katogen Devre: Anagen devre ile dinlenme devresi arasındaki geçiş dönemini kapsar. Folikulün kısalması ile kendini gösterir bir kaç gün içinde tamamlanır. Telogen Devre : 3 ay kadar süren dinlenme dönemidir, bu dönemin sonunda döngü tamamlanır ve kıl dökülerek yeni bir evre başlar. Bu aşamadaki kıl çekilirse bir sonraki devre olan anagen devre erken başlar. Bu, ağda ve cımbız gibi yöntemlerin kıl büyümesini nasıl hızlandırıcı etki yaptığını açıklar. Epilasyonda amaç, kıl üretimini gerçekleştiren kök hücreyi yok etmektir. Kök hücre kıl folikülünün en dibinde bulunur ve anagen evre denilen dönem boyunca kıl üretimi yapar. Kıl folikülünün evreleri, lazer destekli etkili epilasyon başarısı için hayati öneme sahiptir, çünkü yalnız anogen yani aktif büyüme evresindeyken uygulanan lazer tedavileri kıl kökü hücresini tahrip ederek uzun süreli epilasyon sağlamaktadı
  FORUM KURALLARI

  Forumkadin.com'a nasıl ulaştınız?
  Ankete katılmak için
  TIKLAYIN 2. #2
  Üyelik tarihi
  13.09.2012
  Mesajlar
  17
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  her yerde doğru işlem uygulanmıyabiliyor ve ya doğru zamanda birkaç yerde yaptırdım en son leyla inanırda etkisini gördüm uzmanlarda sağolsun gayet iyiydi

 

 

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0