Moda Tasarımcısı ve Stil & Renk Danışmanı Betül Usta ile kızı Maya’nın isimlerinin birleşmesinden doğan “Betilya” markası doğu ile batının sentezinden ortaya çıkan hayal tablolarını hayata geçiriyor.

Tasarımcı çıktığı moda yolculuğunu; hayata dair biriktirdiklerini, dünü-bugünü, romantizmi-sadeliği, hayal dünyasını-realiteyi ve yaşama dair olmazsa olmazlarını kompozisyone ufak tutamlar halinde en asil renk geçişleri ile harmanlayarak sıcacık, taptaze vitrine çıkarması olarak yorumluyor. Betilya, varoluşu ile yeryüzünün zarafetini simgeleyen “Kadın”ı ve onu ortaya koyan “Sadelik ve sonsuz büyülü detaylar” ile kendini tasvir ediyor.

Betilya’nın moda anlayışı; kadının çekiciliğinin ve duruşunun topuklu ayakkabı ile birleştiği , gizlide masumiyet ve saflıktan gelip çok ince detaylarla ifade edilebilmesidir. Betilya kadını romantizminden beslenmektedir. Başarılı, zeki, eğitimli, çocuksu ve muzip bir kadın tasviridir. Bir kadının romantik ve seksi duruşu; masumiyetinin, zeka ve güzellik ile bütünleşmesi sonucu ortaya çıkar. Bu da asalet anlamına gelir, asaleti taşımak kadına çok yakışır...

Betilya üretilirken en sade ve şık dokunuşlu ipek, ipek şantuk, kaşmir, güderi, tüvit ve ipeksüet kumaşlar kullanılmıştır. Motifler seçilirken marka doğuşunun temelini oluşturan doğal ve kültürel Türk motifleri modernize edilmiş; çiçekler ve eğitimi simgeleyen her tür müzik enstrümanı, doğu ile batıyı, renklerde ise gece ve gündüzü sentezleyerek yeniden yorumlanmış, çeşit çeşit değerli el nakışları ile babet modelleri ile süslenip işlenmiştir.