Saçlarınız için Pratik Öneriler
Saçlarınız aniden yağlanmaya başladı, istediğiniz kadar hacimli görünmüyor, kötü kokular saçlarınıza sindi, saç taramak sizin için korkulu bir rüya dönüştü… Telaşa kapılmayın, her saç sorunu için hazırladığımız pratik önerilerimize göz atın!
Saç
Hacimli Saçlar

Saçlarınıza daha fazla hacim kazandırmak istiyorsanız önce saç kremi sonra şampuan uygulayın. Yalnızca saç uçlarına krem sürmeye özen gösterin. Saç kremi gözenekleri kapayıp, saç dökülmesine neden olabilir.

Saçlarınız ince telli ve düzse daha hacimli görünmeleri için katlı kesim tercih edin. Silikon saç kremleri kullanarak daha dolgun görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Çabuk Yağlanan Saçlar

Saç tipinize uygun şampuanın içine bir miktar çay ağacı yağı ekleyip karıştırın. Çay ağacı yağı saç derinizdeki yağ oranını dengeler. Aktarlardan ekonomik fiyatlara satın alabilirsiniz.

Mat Görünen Saçlar

Saçlarınıza parlaklık kazandırmak için saf zeytinyağını masaj yaparak sürün. Bir bone ya da havluyla saçlarınızı sarın. Fön makinesini birkaç saçlarınıza tutarak ısınmasını sağlayın. Isı, zeytinyağının saçlara daha derin etki etmesini sağlar. 30 dakika bekledikten sonra şampuanlayın ve saç kremi uygulayın.

Elektriklenen Saçlar

Saçlarınızı şampuanlayıp yıkadıktan sonra havlu ile iyice kurulayın. Durulanmayan saç kremini saçlarınıza uygulayın. Hafif nemli saça sürülen krem elektriklenmeyi önleyecektir.

Yağlı Saç Dipleri

Saçlarınızın dipleri yağlı görünüyorsa ve yıkamak için vaktiniz yoksa cildinizi temizlemek için kullandığınız alkolsüz tonik ve bir miktar suyu karıştırın ve saç diplerine sıkın. Durulamadan, fön makinesiyle saçlarınızı kurutun.

Saçlarınıza Sinen Kokular

Yemek, sigara gibi kötü kokular saçlarınıza sinebilir. Saçlarınızı arındırmak için yumuşak bir bez parçasıyla saçlarınızı silin. Bez, kötü kokuları kendi üzerine çekecektir.

Taranması Zor Saçlar

Saçlarınızı taramak bir işkence gibi geliyorsa mutlaka saç kremi kullanın. Banyodayken saçlarınıza saç kremi sürüp 2 dakika bekletin. Durulamadan önce kalın dişli bir tarakla tarayın. Krem, saçlarınızın daha kaygan ve esnek olmasını sağlar. Saçlarınız kolayca taranır ve kırılma riski azalır.