Tüm çocukların dört gözle beklediği yaz tatili birkaç hafta önce son buldu, uzun ve yorucu bir eğitim öğretim yılı geçiren her çocuk yaz tatilini büyük bir heyecanla karşıladı ve bu tatilin keyfini sonuna kadar çıkardı. Şu sıralar hepsi okullarında eğitimlerine devam ederken ben bir anne olarak onları okul stresinden biraz uzak tutarak kafalarını boşaltmaları ve tabi ki gelişimlerini de katkı sağlaması amacıyla onları kaliteli bir yüzme okuluna kayıt ettirmeye karar verdim.
Çoğu çocuğun ve tabi ki kızım Alya’nın yaz tatilinde en sevdiği şey deniz ve kumdu, yüzmekten o kadar keyif alıyor ki, onun gözündeki mutluluğu görmek ise tarif edilemez bir duygu. Malum okulların açılmasıyla tatil beldelerinden ayrılmak zorunda kaldı, şehirlerde ise denize gitme oldukça büyük bir sorun e tabi mevsim değişiklikleri ile birlikte kış kapıda, bu etkenlerin tümü ise çocuklarımızın o hayalini kurdukları, severek vakit geçirdikleri denizlere kavuşmaları için önlerinde uzun bir dönem var. Kızımın yüzme sevgisini bildiğim için onun kış aylarında da gidebileceği güvenli bir yüzme okulu bulmak için kolları sıvadım. Gelişmiş şehirlerde özelliklede İstanbul gibi mega bir kentte oldukça fazla yüzme okulu olduğunu fark ettim ama içlerinden detaylı bir eleme süreci yapmadan önüme gelen ilk okula da kızımı emanet edemezdim. Çünkü yüzme okulların da genelde belli gruplarla beraber eğitim alındığı için ve birçok ortak kullanım alanları olduğu için hijyen ve güvenilirlik açısından iyi bir okul bulmam gerekliydi.
Bir süre bu konu hakkında birkaç okulla görüştükten sonra tercihimi Galatasaray İstanbul spor okullarından yana kullandım hem verdikleri profesyonel eğitimle hem de hijyen ve güvenilirlikleri ile benden tam not olan bu okul, çocuğumu güvenerek yollayabileceğim bir kurum. Üstelik bu spor sayesinde onun gelişimine büyük fayda sağlayacak ve hayatı boyunca da faydasını görecek. Sizde benim gibi çocuğunuzu yüzme okuluna göndermeyi düşünen anne ve babalardansanız bu http://galatasaraysporokullari.istanbul/ adresi ziyaret etmenizi tavsiye ederim.