3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Şu an Vücut kremleri, losyonlar kategorisindeki Benzersiz Lipozom Teknolojisine sahip Daylong ile güneşe karşı görünmez olun isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  bilge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  bilge çevrimdışı Banlandı
  Üyelik tarihi
  23.02.2010
  Mesajlar
  11
  Konular
  10
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Lightbulb Benzersiz Lipozom Teknolojisine sahip Daylong ile güneşe karşı görünmez olun

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hayat boyu maruz kalınan zararlı güneş ışığının yüzde 80' inin yaşamın ilk 18 yılında alındığını ve ileri yaşta ortaya çıkan en tehlikeli cilt kanseri olarak bilinen ‘melanoma’ya neden olduğunu biliyor musunuz? Çocuğunuzu cilt kanserinden korumak için güneşten korumak gerekir. Çocuk açık tenli, kızıl saçlı, çilli, mavi veya yeşil gözlü, çok benli ise güneş yanıklarına karşı ailenin daha hassas davranması gerekir çünkü cilt kanseri açısından bu çocuklar daha risklidir. Çocuğunuz yazın kısa süreli bile güneşe çıkarken koruyucu krem kullanmanız gerekir. Uzmanlar aileleri uyarıyor; güneşten korunma bebeklik döneminde başlamalı ve tüm yaşam boyu devam edilmelidir.
  Dr. Herman Mayısoğlu
  Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı
  Medicana Bahçelievler
  Dermatologlar uzun yıllardır hastalarına güneşten kaçınmalarını ya da sınırlı temasta bulunmalarını önermektedir. Çünkü ultraviyole =UV yani morötesi ışınlar deri kanserinin, egzojen deri yaşlanmasının, kırışıklıkların ve düzensiz pigmentasyonun başlıca nedeni olarak gösterilmektedir. Cilt kanserini önlemenin yolu, güneş yanıklarını önlemekten geçer.
  Çocuğunuzu güneşten koruyun

  Cilt kanseri ileri yaşta ortaya çıksa bile başlıca sebebi çocuklukta maruz kalınan güneş yanıklarıdır. Bu nedenle cilt kanserinden korunmak için güneş yanıklarının engellenmesi ve koruyucu losyonların bilinçli ve doğru kullanılması gerekir. Çünkü çocukların yüzde 15’i bronzlaşmayan ancak yanan ciltlere sahiptir. Çocuk günde 30 dakikadan fazla güneşe maruz kalacaksa, güneşten koruyucu kremlerin kullanılması gerekir. Süt çocuklarının ciltleri daha ince olduğu için, güneşe karşı daha hassastır. Bu nedenle 6 aylıktan küçük çocuklar direkt güneşe çıkarılmamalı, mümkün olduğunca gölgede tutulmalıdır. Eğer güneşe çıkacaksa, mutlaka pamuklu uzun kıyafetler ve şapka kullanılması, güneşten koruyucu kremlerin tercih edilmemesi gerekir. Bronzlaşmak isteyen ergenlerin de mutlaka koruyucu krem kullanması ve güneşe alıştıra alıştıra çıkması büyük önem taşır. İlk gün güneşte 15-20 dakika kalmalı, daha sonra bu süre günde 5 dakika arttırılmalıdır. Çocuklar, güneş ışınlarının en yoğun geldiği saatler olan 10.00 ile 15.00 arasında güneşe çıkarılmamalıdır. Bulutlu havalarda güneş ışınlarının yüzde 70’ı bulutlardan geçer ve gölgede bile cilt yanıkları olabilir. Güneşten en çok yanaklar, burun ve omuzlar etkilendiği için özellikle bu bölgelere koruyucu kremler uygulanmalıdır. Her 2 saatte bir tekrar sürülmeli, eğer çocuk terlemiş veya suya girmişse hemen tekrarlanmalıdır. Hayatında bir kere su toplamış güneş yanığı olan bir çocuğun melanomaya yakalanma riski, yanığı olmayanlara göre iki kat fazla. Her yanık ile de bu risk iki kat artıyor. Güneş koruyucu ürünlerden özellikle UV ışınlarına karşı koruyucu olan ürünler tercih edilmelidir. Güneş koruyucu faktör veya filtre gücü, güneşten koruyucu ürünün UV ışının ne kadarını cilde geçirdiğini gösterir. 20-30faktörlü bir ürün, ışının 1/15’ini yani, yüzde 7’sini geçirir. Böylece güneş altında geçirilebilecek güvenli süreyi 20 dakikadan 5 saate çıkarır. 30’dan yüksek koruma faktörlü ürünler 5 saatten daha uzun süre korur. Açık tenli çocuklar için 40-50 koruma faktörü gereklidir. Ancak tüm çocuklar için 40 ve üzeri koruma faktörlü ürünler kullanmak gerekir. Koruyucu ürünleri güneşe çıkmadan 30 dakika önce sürmek gerekir.
  Güneşten bilinçli korunun
  Kozmetik hastaları güneşin zararlı etkileri ve koruyucu davranışlar geliştirilmesine yönelik eğitilebilen ve konuya ilgi duyan bir gruptur. Hastalara güneşten korunmalarını ve bunu bir davranış biçimi haline getirmemeleri durumunda kozmetik ürün ve işlemlerine boşuna para harcadıkları anlatılmalıdır. Çeşitli dalga boylarındaki güneş ışınlarının sağladığı enerji bilindiği gibi yerkürede yaşamın varlığını ve devamını sağlamaktadır. Yeryüzüne ulaşan ışınların yarısı kızılötesi yani infrared, kalanın büyük kısmını da görünür ışınlar ile UV ışınları oluşturmaktadır. UV yeryüzüne ulaşan ışınların yüzde 5 kadarını oluşturmaktadır. Bu miktarın da büyük bir kısmını(yüzde 9o-95) UVA ile geri kalanını da UVB (5-10) oluşturmaktadır. UVB vücutta D vitamini sentezini başlatan ışınlardır. Doza bağlı olarak eritem yanı kızarıklık, bronzlaşma deri yaşlanması ve deri kanserlerine yol açabilmektedir. UVA ışınları derinin daha derinlerine kadar ulaşabilirler. Serbest radikal ve oksijen atomu oluşturduklarından DNA, RNA ve diğer hücre proteinlerini etkileyerek cildin erken yaşlanmasında ve melanom tipi cilt kanserlerini oluşumunda etkilidirler.
  Deriye ulaşan UV ışın miktarı nı etkileyen 6 faktör vardır.
  1- UV ışınlarının yüzde 75 i saat 09-15 arasında alınmaktadır.
  2- Yaz aylarında UVB nin yeryüzüne ulaşma yoğunluğu artmakta, mevsimsel değişkenlik ekvatora yaklaştıkça önemini kaybetmektedir.
  3- UV miktarı ekvatordan uzaklaştıkça önemini kaybetmektedir
  4- UV şiddetini bulutlar azaltmaktadır ancak bulutlardaki su içeriği UV den çok kızılötesi ışınları zayıflatmaktadır bu da deride ısı etkisini azaltmaktadır. Sonuçta UV ye aşırı maruz kalma riski ortaya çıkmaktadır.
  UVB radyasyonun yüzde 3 kadarı çimde yansırken, bu oran kumda yüzde 25i bulabilmektedir. Kar örtüsü ise yüzde 50 –95 oranlarında UVB yansımalarına yol açabilmektedir. Su yüzde 5 oranında yansımaya yol açmaktadır. UV radyasyonun yüzde 75’i 2 m su derinliğine ulaşabilmektedir. Uzun yüzmelerde gerek direkt saçılan gerekse yansıyan UV ışınları nedeni ile kişi önemli güneş yanıklarına maruz kalabilmektedir.
  6- Her 300 m lik artış güneş ışınlarının güneş yanığı oluşturma etkisini yüzde 4,8 arttırmaktadır.
  Güneş filtreleri veya günörtüleri

  Güneş ışınlarının normal deride gözle görülen etkisi güneş yanığıdır. Güneşten koruyucu ürünler günümüzde geniş spektrumlu filtreler ya da hem UVB hem de UVA ışınlarının deri içine geçmesini önleyecek filtreler içerecek şekilde hazırlanmaktadır. Günörtüleri fiziksel ve kimyasal olarak iki gruba ayrılır. En yaygın olarak kullanılan fiziksel blokerler çinko oksit veya titan dioksittirürün cilt üzerine uygulandığında oluşturdukları fiziksel bariyer UV ışınlarını yansıtır veya dağıtır. Bu güneş koruyucuları ışığı geniş aralıkta (UV, İNFRARED VE GÖRÜNÜR IŞINLAR DAHİL) koruyuculuk sağlar. Kozmetik yönleri zayıftır.
  Kimyasal günörtüleri zararlı UV ışınlarını kendileri absorbe ederek ve cilde penetrasyonunu önleyerek etki gösterirler. UVA veya UVB aralığında ışınları absorbe edebildikleri gibi geniş spektrumlu olanlar daha geniş bir dalga boyu aralığında her iki tip ışını da absorbe etmek yeteneğindedir. Renksiz maddelerdir ve kozmetik yönleri daha iyi düzeydedir.
  Güneşten koruyucu ürünlerin etiketleri üzerinde ürünün koruyuculuk özelliklerini belirtmek üzere bazı terimler ve rakamlar bulunmaktadır. Bunlar içinde en önemli olanı güneş koruma faktörü (GFK/SPF) dür. Rakamla belirtilen özellik ürünün cildi güneş yanığına karşı başka bir deyişle UVB ışınlarına karşı cildi ne kadar koruyabildiğinin göstergesidir. Ciltte eritemin yani kızarıklığın görülebilmesi için güneş altında kalınan en kısa süre de alınan ışın dozuna Minimaleritem doz (MED)denir. Deri tipleri fotobiyolojik açıdan ve melanin yoğunluğuna bağlı olarak 6’ya ayrılır.
  - Mavi göz rengi, sarışın, çilli açık tenli beyaz ırk (keltler ,iskoçlar)
  - Açık kahverengi göz rengi,sarışın beyaz ırk (SLAVLAR)
  - Orta veya koyu kahverengi göz rengi, kumral ırklar (Kuzey Akdeniz Irkları)
  - Kahverengi gözlü,siyah saçlı beyaz ırklar (kuzey afrikalılar)
  - Koyu kahverengi deri, siyah göz rengi (zenciler)
  - Derin pigmentasyon, siyah göz, siyah deri rengi (Orta Afrikalı, Avusturalyalı zenciler)
  Bir ürünün güneş koruma faktörü (GKF/SPF) MED süresini kaç kat uzatabildiğini gösterir yani bir ürünün üzerinde verilen GKF 15, ürünü kullanacak kişinin doğal yani kişisel MED süresi de 10 dakika ise ürün kullanıldığında MED 150 dakika olacaktır. Bu kişide kızarıklık 150 dakika sonra ortaya çıkacaktır. SPF değeri eğer 40 dakikalık suya maruz kalma süresinden sonra değişmez ise ürün suya dirençli olarak, 80 dakikalık suya maruz kalmasından sonra değişmez ise suya çok dirençli olarak sınıflanır
  Lipozom, kelime anlamı olarak, ikili lipid tabakası ile çevrilmiş ve iç kısmında bir sulu faz içeren küreciklerdir.
  Hem lipofilik ( yağ seven), hem de hidrofilik ( su seven) maddeleri ( örneğin ilaçlar ve UV filtreleri) yapılarında taşıyabilirler ve tüm hücreler tarafından emilebilirler. Bu nedenle, cilde uygulandığı için ideal UV filtresi taşıyıcılarıdır.
  UV filtrelerini; spesifik bir dokuya yönlendirip, hedeflenen tabakada (stratum korneumda, yani duyarlı cilt hücrelerinden uzakta ) en uygun seviyede yoğunlaşmalarını sağlar.
  Böylelikle lipozom içeren bir güneş koruyucu,
  1.UV filtrelerinin özelliklerini uzun süre koruyabilmesini ve etkinliklerini uzun süre devam ettirmesini sağlar.
  2.UV filtrelerinin daha kolay tolere edilmesini sağlar ve istenmeyen etki risklerini azaltır.
  3.Cildi nemlendirerek, esnekliğini artırır.


  Daylong’ta bulunan kimyasal UV fotofiltreleri, lipozomların lipid tabakalarında bütünleşik durumdadır.
  Daylong’da kullanılan lipozomlar,
  •benzer kimyasal yapıları sayesinde, cildin üst tabakalarından biri olan stratum korneumda bulunan lipidlerle kolayca birleşir ve taşıdıkları UV filtrelerini cildin bu tabakasına güçlü bir şekilde bağlar.
  •mümkün olan en iyi toleransın elde edilmesi için kıvam artırıcı ya da yağ eklenmeden doğal soya lesitininden yapılır.

  Yeni geniş spektrumlu güneş filtresi Tinosorb S sayesinde , Daylong tüm UVA ve UVB ışığı aralığında koruyucu özelliklere sahiptir.Daylong extreme 50+ geniş spektrumlu filtre olarak ayrıca Tinosorb M içermektedir.Her iki Tinosorb filtre de fotostabildir, toksik değildir ve iyi tolere edilir.
  Tüm Daylong losyonlar Avustralya Standardı’nı karşılamaktadır.

  “Benzersiz Lipozom Teknolojisine sahip Daylong ile güneşe karşı görünmez olun.''
  Etkili koruma
  Yeni nesil filtreler Tinosorb S ve Tinosorb M sayesinde Daylong, UV aralığında geniş spektrumlu koruma sağlar. Her iki filtre de fotostabildir, toksik değildir ve iyi tolere edilir.
  Dayanıklı koruma
  •Suya dayanıklı
  •Isıya,ışığa dayanıklı
  •Terlemeye dayanıklı
  •Kurulanmaya dayanıklı
  Güvenilir koruma
  •Sivilce yapmaz
  •Tahriş etmez
  •Parfüm içermez
  •Alerjik değildir
  •Cilde uygulandığında hoş bir his verir ve yağ bırakmaz
  •Nemlendirir.

  Daylong Actinica, hoş bir kozmetik losyon içerisinde, UVA ve UVB ışınlarına karşı çok yüksek spektrumlu bir koruma sağlar.
  •Non-melanom deri kanserleri (Aktinik Keratoz, Basal Hücreli Karsinom & Skuamöz Hücreli Karsinom) gelişimine oldukça yatkın olan hastalarda yapılan 2 yıllık bir çalışmada, Daylong actinica’nın aktinik keratoz ve skuamöz hücreli karsinomun engellenmesinde etkili olduğu kanıtlanmıştır

  Daylong Actinica, hoş bir kozmetik losyon içerisinde, UVA ve UVB ışınlarına karşı çok yüksek spektrumlu bir koruma sağlar.
  •Güneş alerjisi olan hastalarda yapılan çalışmada, Daylong actinica’nın bu hastaların alerjik reaksiyonlardan korunmasında oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır.

 2. #2
  Üyelik tarihi
  07.07.2010
  Mesajlar
  26
  Konular
  2
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Teşekkürler. Bu aralar reklamlarda bolca görüyorum bu markayı.
  Bünyemde barınan tek gerçeksin. Kısa ve öz; herşeyimsin...k%l,p

 3. #3
  Üyelik tarihi
  06.07.2010
  Mesajlar
  126
  Konular
  43
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Evet daylong iyi bir ürün bende eczanede geçen hafta bir öğretmenimize vermiştim...kullanmanızı tavsiye ederim....hem uzun sürede gidiyo çok az kullanıyorsunuz onu......umarım alanlar faydasını görürler...

  Paylaşım için teşekkürler


  Uzaktan sevmek nedir?Gidin Hz. Vahşi (r.a)'ye sorun..Görmek fakat yaklaşamamak,Bakmak ama konuşamamak Sadece uzaktan seyretmek...

 

 

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0